حاشیه

پاسخ داده شد
1
1

سلام استاد افشار پیرامون سهمیه جدید که به سیل زده ها دادن عده ای میگن چون تعداد آسیب دیده ها زیاده مجبورن از ظرفیت عادی استفاده کنند و اینی که میگن اضافه بر ظرفیت هست دروغه چون پارسال برای زلزله زدگان هم از ظرفیت عادی دادن نه مازاد . و اینکه مثلا چطور میفهمند  چه کسایی واقعا آسیب دیدن چون مثلا ممکنه سیل قسمتی از شهر رو آسیب زده باشه آنوقت اینها میخواند سهمیه رو به همه شهر بدن ؟؟ آگه ممکنه یکم شفاف سازی کنید دکتر میدونم سوال خیلی هاست. با تشکر

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
1
1

سلام ، میدانید که من از ابتدا موافق تعویق کنکور به ۲ دلیل سیل ویرانگر امسال و نزدیک بودن فاصله امتحانات نهایی بچه های دوازدهم تا تاریخ روز کنکور بودن که هر دو اینها باعث میشه داوطلب کنکور امسال بخصوص سال دوازدهمی ها جمع بندی خوبی برای کنکور ۹۸ نکنند ؛ و امیدوارم مطلع باشید که بارها نظر خودم در این مورد در رسانه های خودم به صراحت بیان کردم .

اما بگذارید نظرم مفصل و صادقانه در مورد سوال شما عرض کنم .

اگرچه تعداد زیادی از استان ها دچار سیل بودند ولی تعداد شهرهایی که سهمیه میگیرند خیلی کمه و شامل ۳ الی ۵ استان ( گلستان ، خوزستان ، لرستان و …) بیشتر نیست و به هیچ عنوان سهمیه به کل استان داده نخواهد شد .

تا جایی که من یادم هست سال گذشتته طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۷ برای بچه های کرمانشاه ظرفیت حداقلی ( خیلی کم ) در چند رشته خاص در دانشگاه های استان کرمانشاه بصورت مازاد بر ظرفیت اعلامی وزارت علوم و بهداشت قرار داده شد و کد رشته مجزایی هم داشت که در مقایسه با دفترچه انتخاب رشته سال گذشته ( یعنی کنکور ۹۶ ) تعداد رشته ها و ظرفیت پذیرش دانشگاه های استان کرمانشاه برای مناطق برابر کنکور ۹۷ بود و چیزی برای کنکور ۹۷ کم نشده بود.

علت خراب شدن رتبه های کنکور تجربی پارسال هم ربطی به زلزله نداشت و هم تعداد داوطلبان بیشتر شده بود و هم به دلیل نرمال بودن کنکور ۹۷ بصورت کلی میانگین درصدها بعد از چندین سال درجا زدن در اعداد تک رقمی رشد چشمگیری داشت و همین امر باعث شد که درصدها ارزش سابق نداشته باشه و رتبه ها خراب بشه ؛ داستان ظرفیت خاص برای زلزله زدگان کرمانشاه نیز بعد از نتایج اولیه کنکور ۹۷ در دفترچه شماره ۲ بصورت ملموس مشخص شد و قطعا رتبه های بچه ها بخاطر سهمیه کرمانشاه خراب نشد .

در اخر یادآوری می کنم که امسال بارها به نقل از وزیر آموزش و پرورش و شورای سنجش و پذیرش دانشجو و سازمان سنجش و شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته شد که سهمیه سیل زدگان بر مبنای عدالت خواهد بود و ظرفیت دیگر داوطلبان کنکور کسر نخواهد شد .

فلذا من فکر نمیکنم که این همه تاکید از مسئولین دست اندرکار فریب کاری باشه و بدیهی هست میشه خیلی ساده ظرفیت رشته های امسال و سال قبل را به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته مقایسه و شمارش کرد .

امیدوارم که تونسته باشم تا حدی دغدغه های شما عزیزان کم کنم و با انگیزه و پر امید خودتون برای کنکور ۹۸ آماده کنید و بهترین خودتون باشید .

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
دکمه بازگشت به بالا