قوانین اخراج

0
0

سلام ادمین خواهشآ سوالمو بذار دیگه بابا من از استرس صبحو شب ندارم
استاد شما تو ویس مربوط به کد نظام وظیفه تو کلاس مشاوره گفتید که دانشجویان اخراجی تا زمان پایان خدمت حق ادامه تحصیل ندارند مگر اینکه اخراجیش زمانی بوده باشه که موقع اخراج مشمول نبوده باشه این ینی چی به چه کسی مشمول گفته میشه تو این مورد؟الان من که سه ترم دانشگاه بودم و بدون هیچ فرجه ایی بخاطر مشروطی اخراج شدم هم شامل این بند هستم که مشمول نبودم یانه؟

  • Amir7-16 1 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام

شما از زمان اخراجی تا سال بعد همان روز میتونی تعیین تکلیف بشی و کنکور ثبت نام کنی و دانشجو بشی

مگر اینکه سقف سنواتت پر شده باشه یا بیش از یکسال از تاریخ اخراج شدنت گذشته باشه .

 

قوانین مربوطه به اخراجی که بند (۱) آن مربوط به شرایط شماست :

۱ . شرایط ادامه تحصیل دانشجویان اخراجی به این صورت است که دانشجویانی که قصد انصراف و شروع تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ، فقط یک بار مجاز به انصراف در سنوات قانونی خواهند بود و تا بعد از یک سال از تاریخ انصراف در دانشگاه و یا مقطع جدید ، می توانند ادامه تحصیل دهند.

ملاک یک بار انصراف با تعیین تاریخ مشخص، در نظر گرفته می شود و برای اطلاع از بازه زمانی مورد نظر برای یک بار انصراف ، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

دانشجویان مشمول می توانند ، با ارائه برگه صادره از قسمت مشمولین واحد به دفاتر پلیس +10 مجوز ثبت نام موقت دریافت کنند و مجوز مذکور را به قسمت مشمولین تحویل دهند، در غیر این صورت از ادامه تحصیل دانشجو جلوگیری خواهد شد.

شرایط ادامه تحصیل مجدد دانشجویان اخراجی و انصرافی برای مشمولان اخراجی یا ترک تحصیل به این صورت است که، دانشجوی اخراجی از دانشگاهها اگر به پس از  ورود به سن مشمولیت برسد، تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نخواهد بود؛ البته اگر مشمولان انصرافی از دانشگاه ها بعد از ورود به سن مشمولیت ، فقط یکبار انصراف داده باشند و به مدت حداکثر یک سال از تاریخ انصراف ایشان سپری شده باشد، از کاردانی تا دکتری فقط یک بار مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع یا مقطع پایین تر می باشند.

مشمولان، مجاز به تحصیل مجدد در مقاطعی که قبلا از آن مقطع فارغ التحصیل شده اند نخواهند بود.

دانشجویان انصرافی کارشناسی ناپیوسته ،اگر دارای شرایط ادامه تحصیل مجدد باشند، فقط مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع خواهند بود و مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته نیستند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
نام*
ایمیل*
دکمه بازگشت به بالا